Umorzenie zaległości z tytułu składki członkowskiej przez koło łowieckie

Tomasz Krywan
Tomasz Krywan
17.12.2023AKTUALNE

Umorzenie zaległości z tytułu składki członkowskiej przez koło łowieckie

Zarząd Koła Łowieckiego postanowił umorzyć zaległość z tytułu składki członkowskiej jednego z członków koła łowieckiego. Stowarzyszenie powinno zaksięgować tą kwotę umorzonej składki w pozostałe koszty operacyjne. Czy te koszty będą stanowiły koszty uzyskania przychodu czy będzie obowiązek zapłaty CIT z tego tytułu? 2. Koło łowieckie w poprzednim roku obciążyło jednego z członków za brak przepracowanych godzin na rzecz koła. Obciążenie to zostało ujęte z jednej strony jako należność po stronie członka koła a po drugiej jako przychody. Obciążenie nie zostało uregulowane. W bieżącym roku zarząd chciałby podjąć uchwałę zwalniającą członka koła z uregulowania tej należności . Jak wobec tego powinno to być skorygowane. Czy należałoby skorygować przychody w bieżącym okresie czy jednak zaksięgować w pozostałe koszty operacyjne (jeżeli w koszty to czy będą one stanowiły koszty uzyskania przychodu?) albo korektę CIT za poprzedni okres ?

Pozostało jeszcze 57% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Masz dostęp do portalu?

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem portalu?


Zamów pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • Codziennej dawki informacji o zmianach w przepisach
  • Co tygodniowych szkoleń online
  • Bazy porad eksperckich
  • Cyklicznych czatów z ekspertem
  • Nielimitowanych, indywidualnych porad ekspertów
  • Materiałów "na życzenie"
  • Kalkulatorów i innych narzędzi

Autor
Tomasz Krywan
Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce.

Porady ekspertów

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.

+30

Katarzyna Brzozowska

Prawnik, redaktor publikacji z zakresu prawa podatkowego, rachunkowości oraz analizy finansowej. Posiada 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu publikacji i portali, których celem jest dostarczanie bieżących informacji o zmianach w prawie oraz interpretacja zawiłych przepisów z zakresu rachunkowości i podatków.

dr Katarzyna Trzpioła

Doktor Nauk Ekonomicznych w zakresie Nauk o Zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej.

Barbara Dąbrowska

Absolwentka studiów MBA, Dyrektor ds. Finansów i Compliance w firmie consultingowej, Manager Działu Księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, trener – wykładowca Centrum Szkoleniowe FRR Sp. z o.o.