Korzystanie przez lekarza weterynarii ze zwolnienia podmiotowego

Tomasz Krywan
Tomasz Krywan
20.12.2023AKTUALNE

Korzystanie przez lekarza weterynarii ze zwolnienia podmiotowego

Klient prowadzi działalność w zakresie usług weterynaryjnych we własnej lecznicy oraz na zlecenie Powiatowego Inspektora Weterynarii (wystawia faktury po dokonaniu usługi - głównie za nadzór nad ubojem zwierząt i rozbiorem mięsa, ze stawką VAT 8%) (kody PKD działalności: 71.20.A Badania i analizy związane z jakością żywności, 01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, 75.00.Z DZIAŁALNOŚĆ WETERYNARYJNA). Dotychczas, była księgowa upierała się, że lekarz weterynarii musi być koniecznie na „VACIE” i obowiązkowo musi wystawiać faktury z "VATem". Przychód z działalności lekarza weterynarii od kilku lat jest poniżej 200 000 zł. Dla pewności chciałabym zapytać, czy mój klient ma prawo skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, jeżeli przychód za 2023 r. nie przekroczy nawet 100 000zł?

Pozostało jeszcze 58% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Masz dostęp do portalu?

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem portalu?


Zamów pełny dostęp do portalu i korzystaj z:

  • Codziennej dawki informacji o zmianach w przepisach
  • Co tygodniowych szkoleń online
  • Bazy porad eksperckich
  • Cyklicznych czatów z ekspertem
  • Nielimitowanych, indywidualnych porad ekspertów
  • Materiałów "na życzenie"
  • Kalkulatorów i innych narzędzi

Autor
Tomasz Krywan
Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce.

Porady ekspertów

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.

+30

Katarzyna Brzozowska

Prawnik, redaktor publikacji z zakresu prawa podatkowego, rachunkowości oraz analizy finansowej. Posiada 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu publikacji i portali, których celem jest dostarczanie bieżących informacji o zmianach w prawie oraz interpretacja zawiłych przepisów z zakresu rachunkowości i podatków.

dr Katarzyna Trzpioła

Doktor Nauk Ekonomicznych w zakresie Nauk o Zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej.

Barbara Dąbrowska

Absolwentka studiów MBA, Dyrektor ds. Finansów i Compliance w firmie consultingowej, Manager Działu Księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, trener – wykładowca Centrum Szkoleniowe FRR Sp. z o.o.